Nowy wymiar czułości.

Bądź świadomą mamą. Wsłuchaj się w siebie, bądź dla was.

nikaLIVE: Kim jest doula i jak może Ci pomóc?

nikaLIVE: Kim jest doula i jak może Ci pomóc?

Wchodzenie w rolę rodziców wiąże się z ogromnymi zmianami w życiu całej rodziny, a Internet wraz z mnogością porad nie ułatwia młodym rodzicom znalezienia swojej własnej, najwłaściwszej ścieżki postępowania. Na pomoc przychodzi doula, która swoją wiedzą i doświadczeniem prowadzi zarówno kobiety, jak i całe rodziny ku zrozumieniu i przystosowaniu się do nowej sytuacji, jaką jest ciąża, poród oraz połóg. O towarzyszeniu i szukaniu swojej drogi w rodzicielstwie rozmawiamy w nikaLIVE’ie.
Czas czytania: 16 min
Czytaj więcej
Kobieta w ciąży wykonuje ćwiczenia na żółtej piłce w pokoju, w którym stoi zielona kanapa.

Jak kontrolować wagę w ciąży?

Dzisiejszy świat ogarnięty jest manią szczupłości, każdego roku pojawiają się nowe diety. Wiele kobiet na myśl o wzroście wagi przeżywa duży stres, nawet jeśli ten przyrost dotyczy ciąży. Z tego tekstu dowiesz się, jaki jest prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży, a także w jaki sposób można go kontrolować.

Czas czytania: 3 min
Czytaj więcej
dr. n. med. Tadeusz Oleszczuk opowiada nikalab o stylu życia w ciąży

nikaLIVE: Jak styl życia wpływa na ciążę?

Dlaczego zbilansowana dieta, aktywność fizyczna, sen i umiejętność radzenia sobie ze stresem mają tak ogromne znaczenie w ciąży, w rozmowie z nikalab tłumaczy ginekolog dr n. med. Tadeusz Oleszczuk.
Czas czytania: 12 min
Czytaj więcej
Dermatolog Izabela Toporska-Łukaszuk opowiada, jak dbać o skórę przed i w trakcie ciąży

nikaLIVE: Jak dbać o skórę przed i w trakcie ciąży?

Nie wszystkie zmiany skóry w ciąży są odwracalne. Jednak wiele niechcianych rzeczy możemy uniknąć, jeśli w okresie okołociążowym będziemy dbać o skórę w sposób świadomy i kompleksowy. Jak to zrobić, opowiada dermatolog Izabela Toporska-Łukaszuk.
Czas czytania: 10 min
Czytaj więcej
Rozstępy na skórze kobiety ciężarnej

Jak zmienia się skóra w ciąży?

Ciąża to ogromne obciążenie dla organizmu kobiety. Zmiany, które w nim zachodzą, dotyczą także skóry. Oto kilka wskazówek, jak ją właściwie – i bezpiecznie – pielęgnować w tym okresie.
Czas czytania: 2 min
Czytaj więcej
Kobiety na szkole rodzenia rozmawiają ze sobą

Szkoła rodzenia – dlaczego warto się zapisać?

W szkole rodzenia nie dostaniesz gotowej instrukcji na sprawny i udany poród – taka nie istnieje. Jednak możesz zdobyć narzędzia, które pomogą Ci oswoić niepewność i lęk. A to już bardzo dużo. Dlatego warto mądrze wybrać szkołę rodzenia.
Czas czytania: 3 min
Czytaj więcej
Metoda in vitro, która pomaga zaplanować płeć dziecka

Czy można zaplanować płeć dziecka?

Sposobów na zaplanowanie płci dziecka jest kilka, ale nie wszystkie są skuteczne. W artykule opowiadamy o tym, czym się różnią i ile kosztują.

Czas czytania: 2 min
Czytaj więcej
Ginekolog Mariusz Łukaszuk opowiada, jak przygotować się do ciąży

nikaLIVE: Jak przygotować się do ciąży?

W nikaLIVE’ie na Instagramie ginekolog, androlog i lekarz medycyny anti-ageing Mariusz Łukaszuk opowiedział, jakie badania warto wykonać w zależności od wieku, co suplementować – zarówno kobietom, jak i mężczyznom – na etapie planowania ciąży.
Czas czytania: 10 min
Czytaj więcej
Wydawca nie prowadzi działalności leczniczej.