Food first – jedzenie jest najważniejsze.

Dowiedz się, jak powinno wyglądać mądre odżywianie.

Co jeść zimą, aby się pokrzepić?

Co jeść zimą, aby się pokrzepić?

Zimą przybieramy na wadze średnio 3 kilogramy. Metabolizm zwalnia, a w sezonie infekcji odporność jest wystawiona na ciężką próbę. Nie musi tak być! Pomóc może dieta.

Czas czytania: 2 min
Czytaj więcej
Kobieta trzyma miskę pełną warzyw: awokado, strączki, kukurydza, kasza, sałata, zrezygnowała z mięsa i stosuje dietę wegańską, aby pomóc planecie.

Sprawdź, jak pomożesz planecie, rezygnując z mięsa.

Do 2050 roku na Ziemi będzie 10 mld ludzi. Ludzi, których trzeba wyżywić. To oznacza,  że jeszcze więcej lasów zostanie wyciętych, rzek i mórz zanieczyszczonych, a emisja gazów cieplarnianych jeszcze wzrośnie. Rozwiązanie? Ograniczyć spożycie mięsa. Wegetarianizm nam się opłaci.

Czas czytania: 2 min
Czytaj więcej
koktajle które pije się na diecie SIRT

Dieta SIRT na odchudzanie – czy jest zdrowa?

Odkąd piosenkarka Adele wyjawiła, że jej spektakularna metamorfoza jest efektem między innymi stosowania diety SIRT, ten sposób odżywiania bije rekordy popularności. Jest skuteczna, ale czy zdrowa?
Czas czytania: 2 min
Czytaj więcej
Lek.med. Nina Nicheska opowiada, jak komponuje swoją dietę.

Jak wygląda talerz zdrowego odżywiania lek.med. Niny Nicheskiej?

Na pytanie “Jak zadbać o zdrowie?” lek.med. Nina Nicheska odpowiada – holistycznie, a podstawą ma być m.in. zbilansowana dieta i mądra suplementacja. Co to oznacza w praktyce – tłumaczy na przykładzie swojego jadłospisu.
Czas czytania: 3 min
Czytaj więcej
Róznokolorowe warzywa zawierające duże ilości przeciwutleniaczy

Antyoksydanty: dlaczego balans jest najważniejszy?

Przeciwutleniacze są uważane za środek walki ze starzeniem się organizmu. I choć udowodnionych korzyści z ich spożywania jest rzeczywiście wiele, także jeśli chodzi o efekt anti-ageing, ważne jest, by zachować umiar. Przedawkowanie antyoksydantów jest groźne dla zdrowia.
Czas czytania: 3 min
Czytaj więcej
Talerz ze zdrowym jedzeniem, które wspiera trawienie

7 rad na poprawę trawienia.

Procesy trawienia i wchłaniania w dużej mierze zależą od tego, czy nie doskwiera nam chroniczny stres, czy nie żyjemy w ciągłym pędzie i biegu. Opowiadamy, jak wesprzeć pracę układu pokarmowego i przyswajać jedzenie lepiej.
Czas czytania: 3 min
Czytaj więcej
Produkty spożywcze, które pomagają zadbać o zdrową dietę

Ortoreksja – gdy dbałość o zdrową dietę staje się obsesją.

Czy obsesyjnie sprawdzasz skład każdego zjedzonego produktu? Boisz się jadać u innych lub na mieście, bo nie masz możliwości sprawdzić jakości jedzenia? Wybierasz tylko artykuły “bio”? Możesz mieć ortoreksję, zaburzenie odżywiania.
Czas czytania: 2 min
Czytaj więcej
Roślinne alternatywy mięsa, które można wykorzystać w kuchni

Jeśli nie mięso, to co?

Ograniczanie spożycia mięsa to dobre rozwiązanie dla planety i zdrowia człowieka. Jednak zastanawiając się nad zmianą diety, wiele osób nie wie, co jeść, jeśli przejdzie na dietę roślinną, albo boi się, że nie będzie się najadać. Podpowiadamy, jakie są alternatywy.
Czas czytania: 3 min
Czytaj więcej
Wydawca nie prowadzi działalności leczniczej.