Rozmowy

17 pytań do... Danuty Dąbrowskiej, Co-Founder w Grupa Oryx, Member Of The Supervisory Board Budimex i Santander Bank Polska

Czas czytania: 1 min
Opublikowano 21/09/2022
Danuta Dąbrowska w rozmowie z nikalab opowiada, jaką radę dałaby sobie, gdyby znowu miała 20 lat

W rozmowie z nikalab Danuta Dąbrowska opowiada, dlaczego nie lubi się śpieszyć, jaki związek ma medytacja z tańcem i czy ogranicza określone rodzaje produktów w swojej diecie.

Work life balance to dla mnie… różnorodność w ciągu dnia. Lubię mieć zachowaną przestrzeń na to, co danego dnia jest dla mnie ważne. Istotna jest dla mnie możliwość zatrzymania i robienia rzeczy bez pośpiechu. 

Moje najważniejsze, codzienne nawyki dbania o zdrowie to… 

  • Rozciąganie się. Nie wyskakuję z łóżka jak torpeda, tylko daję sobie czas. Nie lubię się spieszyć, dlatego zawsze tak organizuję sobie poranek, żeby mieć czas na rozciąganie, spacer z psem i śniadanie. To mnie zawsze dobrze nastraja. 
  • Świeże powietrze. Codziennie staram się spędzić czas na dworze.
  • Aktywność fizyczna.
  • Odżywianie się. Codziennie muszę mieć w kalendarzu czas i miejsce na śniadanie i lunch. Kiedyś miałam taką sytuację, że byliśmy w trakcie dużego projektu i czytając agendę każdego dnia okazało się, że nie ma w niej miejsca na lunch. Wtedy nie miało to dla mnie znaczenia, ale teraz bardzo o to dbam.

Sport, który regularnie uprawiam to… tańczę i trenuję całe ciało holistycznie. Tańczę tańce łacińskie: cha-cha, rumba, samba i jive.

Na aktywność fizyczną poświęcam w tygodniu… minimum godzinę dziennie. Zajmuje to dużo czasu, ale jest to dla mnie bardzo ważne.

Nie muszę mieć motywacji do sportu, bo… uwielbiam aktywność fizyczną. Gdy idę na trening to od razu jestem uśmiechnięta. Mam to szczęście, że nie muszę się do tego zmuszać, ani specjalnie motywować. Ruch przychodzi mi naturalnie i z przyjemnością.

Medytacja to dla mnie… uważność. Staram się koncentrować na czynności, którą wykonuję i nie myśleć o kolejnych rzeczach. Taniec szybko weryfikuje, czy jestem w danym momencie uważna czy nie. 

Moja dieta bazuje na… świadomych wyborach, ale bez ograniczeń. Jem kasze, dużo białka, warzywa i owoce sezonowe, orzechy, pestki, trochę ryb i mięsa. Raczej nie spożywam pieczywa, chyba że prosto ze świetnej piekarni. Jem mało słodyczy, ale czasami pozwalam sobie na zjedzenie ciasteczka.

Kończę dzień na… czytaniu książki lub oglądaniu tańca. Nie opracowałam swojego wieczornego rytuału, ale staram się zawsze robić wtedy coś, co sprawia mi przyjemność. Tak, jak nie wstaję z łóżka w pośpiechu, tak samo nie kładę się spać w biegu.

Na sen poświęcam… 7-8 godzin.

Rzecz, którą robię tylko dla siebie to… obecnie jest to taniec.

Moje małe grzeszki to… drożdżówki.

Szczęście to dla mnie… każdy dzień.

Luksus to dla mnie… możliwość robienia tego, na co mam ochotę.

Moje małe codzienne kroki w dbaniu o planetę to… segregowanie odpadów, świadome wybory zakupowe, wspieranie inicjatyw zajmujących się dbaniem o klimat i jak najwięcej spacerów lub podróży rowerem.

Rada, którą dałabym sobie gdybym znowu miała 20 lat to… mniej się martw i mniej kontroluj.

Książka, którą polecam to... “Czerwona Ziemia” Marcina Mellera.
Wydawca nie prowadzi działalności leczniczej.