17 pytań do... Katarzyny Godlewskiej, CEO w nikalab.

17 pytań do... Katarzyny Godlewskiej, CEO w nikalab.
Czas czytania: 1 min
Opublikowano 29/09/2022

W rozmowie z nikalab Katarzyna Godlewska opowiada, czy udaje jej się złapać balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym, zdradza swoje ulubione rodzaje aktywności fizycznej oraz dzieli się podcastem, który pomaga jej być bardziej szczęśliwą na co dzień.

17 pytań do... Katarzyny Godlewskiej, CEO w nikalab.

Work-life balance to dla mniemożliwość łączenia wszystkiego, co dla mnie ważne. Nie zawsze w idealnych proporcjach, ale jednak ciągle próbując łapać balans, którego definicja też ciągle się zmienia. Pomaga mi w tym duża elastyczność planowania własnego czasu, chodź oczywiście w ramach wielu ograniczeń, które niesie ze sobą życie.

Moje 3 najważniejsze codzienne nawyki dbania o zdrowie to

  • Myślenie o jedzeniu jak o lekarstwie – inwestuję w proste, świeże, zdrowe jedzenie, chodź przyznam się, że sama niewiele gotuję.
  • Uprawianie sportu – regularnie, różnicując aktywności.
  • Regularny sen, najczęściej 7-8 godzin dziennie.

Uprawiam regularnie sport taki, jakjoga, tenis, ćwiczenia wzmacniające różne partie mięśni – w każdym tygodniu. Sezonowo: jeżdżę na snowboardzie, biegam. Okazjonalnie: wszystko po trochu, bo wiele dyscyplin sprawia mi po prostu frajdę.

Na aktywność fizyczną poświęcam w tygodniu3 godziny. Mój cel to 6.

Moja motywacja do sportu tozdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne oraz wygląd – lubię czuć się dobrze w swoim ciele.

Mój stosunek do medytacji jesteksperymentalny, ale nadal nie jest to mój nawyk. Ponieważ jednak jestem świadoma wszystkich korzyści, które niesie ze sobą medytacja, na pewno w przyszłości będzie jej w moim życiu więcej, a nie mniej.

Moja dieta to świeże, proste, zdrowe i różnorodne jedzenie. Bardzo mało ryb i owoców morza i jeszcze mniej mięsa.

Kończę dzień nanie mam (jeszcze) wypracowanych wieczornych rytuałów.

Na sen poświęcam7-8 godzin dziennie. Gdyby nie fakt, że mój syn lubi wcześnie wstawać, byłoby to 9.

Rzecz, którą robię tylko dla siebie, tojoga, tenis – generalnie sport. To właśnie czas tylko do mnie, zawsze z poczuciem dobrego jego wykorzystania.

Moje małe grzeszki to za dużo kawy. Często zamiast w domu czy w pracy, to w jednej z ulubionych kawiarni.

Szczęście to dla mniezdrowie, poczucie bezpieczeństwa, obecność (nie zawsze fizyczna) bliskich osób.

Luksus to dla mnie znów zdrowie, które pozwala codziennie stawiać czoła wyzwaniom. Możliwość samodzielnego podejmowania wyborów, poczucie wpływu na swoją codzienność i życie.

Moje małe codzienne kroki w dbaniu o planetę toprzede wszystkim staram się być świadoma. Dzięki temu wiem np., że szkło, ciągle powszechnie traktowane jako eko-opakowanie, wcale eko nie jest. Staram się kupować produkty w opakowaniach jak najbardziej ekologicznych, bez zbędnego nadmiaru. Segreguję śmieci. Piję wodę z kranu. Mieszkam w mieście i staram się coraz więcej chodzić.

Rada, którą dałbym sobie, gdybym znowu miała 20 lat, to może po prostu i aż mniej się martwić?

Podcast, który słucham i polecam, toThe Happiness Lab, który doczekał się już 4 sezonu. Bazując na najnowszych badaniach naukowych, Pani Profesor z Yale University obala wiele mitów i mówi o tym, jak być bardziej szczęśliwym.
Wydawca nie prowadzi działalności leczniczej.