O nikalab

"Od przyjaźni do wspólnej firmy" – czyli jak zakłada się biznes z przyjaciółką?

Czas czytania: 1 min
Opublikowano 24/10/2023
"Od przyjaźni do wspólnej firmy" – czyli jak zakłada się biznes z przyjaciółką?

W podcaście Wysokich Obcasów założycielki nikalab lek. med. Nina Nicheska oraz Katarzyna Godlewska opowiadają o tym, jak zaczęła się ich przyjaźń oraz jak zrodził się pomysł na produkty dla kobiet, które nie uznają kompromisów w zakresie jakości i skuteczności. 

“Miałyśmy okazję pracować razem kilka lat, szybko się polubiłyśmy i doceniłyśmy. Rozmawiałyśmy dużo o zdrowiu, o dzieciach, o zdrowych nawykach, wymieniając się doświadczeniami i polecając sobie różne produkty (...) firm już wtedy było na rynku bardzo dużo, ale nie mogłyśmy znaleźć produktu, któremu byśmy w pełni zaufały. Wiedziałyśmy, co chcemy zrobić inaczej (...)”. 

Katarzyna Godlewska, założycielka nikalab

 “Rynek jest przepełniony. My chciałyśmy zbudować nasze produkty na podstawie badań naukowych i z misją. Jako lekarz podkreślam, że nasze ciało jest systemem naczyń połączonych. Jeśli masz problem ze skórą, to nie znaczy, że potrzebujesz produktu na skórę. Może to głębszy problem i oznacza, że masz niedobory? Osobiście jestem bardzo sceptyczna do suplementacji, zwłaszcza do tej, która jest niemądra i niepotrzebna. Mamy mało produktów w portfolio i nie będziemy rozbudowywać go jak inni producenci. Wierzymy w to, że fundamentem jest dieta, a suplementacja jest tylko jej uzupełnieniem (...) badania naukowe pokazują, że 80-90% ludzi ma niedobory (...) w naszych kapsułkach zamknięte są te składniki, o których wiemy, że trudno jest dostarczyć je nawet ze zbilansowaną dietą”.

lek. med. Nina Nicheska, założycielka nikalab

Wysłuchaj całej rozmowy z twórczyniami nikalab:

 

Wydawca nie prowadzi działalności leczniczej.