O nikalab

Co wyróżnia naszą kapsułkę?

Czas czytania: 1 min
Opublikowano 13/01/2022
Kapsułka nikalab, technologie DRcaps i DUOCAP

Kapsułka nikalab zachwyca nie tylko wyglądem, ale też swoim działaniem. Przy jej produkcji zastosowaliśmy 2 innowacyjne technologie - DRcaps® i DUOCAP®. DRcaps® jest odporna na kwasy żołądkowe, uwalnia cenne składniki dopiero w jelicie cienkim. Bo właśnie tam są wchłaniane.

Dostępne na polskim rynku kapsułki z suplementami diety są miękkie (jeśli zawierają płynne substancje) lub twarde (jeśli zawartość jest w postaci proszku). Mogą rozpuszczać się już po 5 minutach od połknięcia, w przełyku. Czym się różni kapsułka nikalab? Przy jej produkcji zastosowaliśmy 2 innowacyjne technologie - DRcaps® i DUOCAP®

Dzięki DRcaps® składniki dostaną się do jelita cienkiego.

Żołądek jest środowiskiem kwaśnym, dlatego większość witamin i minerałów ulega zniszczeniu pod wpływem kwasów żołądkowych. Środowisko zasadowe jelita cienkiego stwarza najlepsze warunki dla wchłaniania się cennych substancji. Kapsułka DRcaps® skutecznie dociera właśnie tam, co potwierdzają badania kliniczne 1

Kapsułka DRcaps® zaczyna uwalniać składniki odżywcze dopiero po 45 minutach od połknięcia.  Proces ich wchłaniania trwa kolejne 20 minut. W ten sposób przyswajasz odpowiednią ilość substancji z naszych produktów. 

Kapsułka w kapsułce.

Drugi rodzaj zastosowanej technologii – DUOCAP® – pozwolił nam umieścić kapsułkę w kapsułce. Dzięki temu połączyliśmy w 1 kapsułce to, co ważne na co dzień: płynne korzystne kwasy tłuszczowe Omega-3, witaminy, które są rozpuszczalne tylko w tłuszczach, witaminy rozpuszczalne w wodzie, a także składniki mineralne. 

Z czego zbudowana jest nasza kapsułka? 

Otoczka kapsułki jest zrobiona z celulozy. Nie wchodzi w interakcje ze składnikami, chroni je przed wilgocią i utlenianiem. Kapsułka jest naturalna i czysta – bez żelatyny (m.in. skóry, kości zwierzęcych), bez barwników oraz innych syntetycznych dodatków. Posiada certyfikaty: Kosher, Halal, Vegetarian Society, Vegan, a także status NON-GMO. Dodatkowo maskuje tzw. typowo witaminowy zapach składników, jest neutralna dla zmysłów, co oznacza, że nie poczujesz nieprzyjemnego posmaku, nawet jeśli przyjmiesz kapsułkę pomiędzy posiłkami.

Możesz przyjmować naszą kapsułkę, kiedy jest Ci wygodniej.

Dzięki zawartości tłuszczu w środku nasze Bazy na co dzień możesz przyjmować niezależnie od posiłków, o każdej porze dnia. Dodatkowo możesz zrezygnować z całej garści innych suplementów na rzecz jednego. Zasada jest tylko jedna – dla osiągnięcia maksymalnych efektów nasz produkt należy przyjmować codziennie, bo w dbałości o zdrowie liczy się konsekwencja.

Chcesz dowiedzieć się więcej, jak poprawić swoje codzienne nawyki? Przeczytaj o tym tutaj.

Bibliografia:

  1. Amo R., “Achieve Delayed Release Properties for Nutritional Ingredients in Human Clinical Study”, 2018r., capsugel.com.
  2. Cole E.T., “Liquid filled and sealed hard gelatin capsules”, Capsugel Library, 2020r., capsugel.com.
  3. Olivo L., “New Frontiers in Nutritional Enzymes,” Nutraceuticals World, October 1, 2012r.
  4. Euromonitor International database 2014, Fixed Exchange Rates.
Wydawca nie prowadzi działalności leczniczej.