O nikalab

Poznaj naszą wkładkę zapachową.

Czas czytania: 1 min
Opublikowano 21/12/2021
Wkładka zapachowa nikalab o zapachu pomarańczy i cytryny

Naturalny olejek pomarańczowy, którym jest nasączona, nie tylko świeżo pachnie, ale też poprawia humor i nawet zwalcza lęki i ból. Dodaliśmy aromatyczną wkładkę do każdego słoiczka, żeby sięganie po nasze suplementy sprawiało Ci prawdziwą przyjemność.

Nasze apetycznie pachnące słoiczki z suplementami potrafią pozytywnie zaskoczyć. W środku każdej z Baz na co dzień od nikalab znajdziesz małą płaską wkładkę, nasączoną naturalnymi olejkami eterycznymi. Po otwarciu opakowania od razu poczujesz świeży, odprężający i dodający optymizmu zapach pomarańczy. W ten sposób chcieliśmy umilić Tobie codzienne przyjmowanie naszych suplementów i zamienić je w przyjemny aromatyczny rytuał. 

W Bazie na co dzień dla kobiet w ciąży wkładka ma zapach cytryny. Dobrze wiemy, że przyszłe mamy często zmagają się z porannymi mdłościami, a cytrynowy aromat w tym przypadku będzie dodatkowo orzeźwiać i pomoże zniwelować te uciążliwe objawy ciąży.

Z czego jest zrobiona nasza wkładka zapachowa? 

To bezpieczne polimery, przeznaczone do kontaktu z żywnością. Nie wchodzą one w interakcje ze składnikami w słoiczku, nie zawierają też alergenów oraz posiadają certyfikaty Kosher, Halal, Vegan, nie mają również w swoim składzie GMO. Ale do jedzenia się nie nadają, więc uważaj, żeby ktoś z domowników przez przypadek nie pomylił wkładki z cukierkiem. Pachnie naprawdę słodko! 

Możesz wykorzystać wkładkę na wiele innych sposobów. 

Nie wyjmuj wkładki ze słoiczka, póki nie skończą się w nim kapsułki, żeby przyjmowanie suplementów nikalab sprawiało Ci pomarańczową przyjemność codziennie. Ale kiedy słoiczek będzie już pusty, nie musisz wyrzucać wkładki do kosza. W duchu filozofii “less waste” możesz użyć jej ponownie:

 • umieścić w etui na okulary, 

 • włożyć do kieszeni marynarki,

 • wsunąć do szuflady z bielizną, między ubrania,

 • wrzucić do torebki, kosmetyczki, do portfela,

 • położyć na półce w aucie,

 • użyć jako zakładki do książki, notesu,

 • włożyć do lodówki.

I to jeszcze nie koniec. Jesteśmy przekonani, że z Twoją pomocą wymyślimy kolejne 100 i 1 sposobów na to, co można zrobić z naszą cytrusową wkładką.

Magiczna moc cytrusów.

Aromaterapeuci często określają olejek z pomarańczy naturalnym antydepresantem. Wyciągi ze skórki cytrusów naprawdę potrafią skutecznie poprawiać humor, wyciszać lęki, koić nerwy i obniżać poziom stresu. Dowiodły swoją skuteczność w badaniach klinicznych:

 • mali pacjenci gabinetów stomatologicznych znacznie mniej się bali dentystów, jeśli w pokoju był rozpylany olejek z pomarańczy;

 • cytrusy pomagały odczuwać mniejszy stres kobietom podczas porodu szpitalnego;

 • pacjenci ze złamanymi kończynami na oddziale ratunkowym odczuwali mniejszy ból, mając w pobliżu nosa tampon, pachnący pomarańczowym olejkiem eterycznym;

 • pielęgniarki, rozpylające olejki cytrusowe na “dyżurkach”, odczuwały większe zadowolenie z pracy i życia oraz miały lepszy humor.

Czy zapach pomarańczy w naszych słoiczkach może zatem coś zmienić w Twojej codzienności? Owszem. Ładny zapach to zawsze dobry wstęp do czegoś więcej.

Jeśli chcesz dowiedzieć, jak zapachy sterują naszym mózgiem, kliknij tu.

Bibliografia:

 1. Jafarzadeh M., Arman S., Pour F.F., “Effect of aromatherapy with orange essential oil on salivary cortisol and pulse rate in children during dental treatment: A randomized controlled clinical trial”, marzec 2013r. 
 2. Goes T.C., Antunes F.D., Alves P.B., Teixeira-Silva F., “Effect of sweet orange aroma on experimental anxiety in humans”, 2012r.
 3. Hekmatpou D., Pourandish Y., Farahani P., Parvizrad R., “The Effect of Aromatherapy with the Essential Oil of Orange on Pain and Vital Signs of Patients with Fractured Limbs Admitted to the Emergency Ward: A Randomized Clinical Trial”, 2017r.
 4. Rashidi-Fakari F., Tabatabaeichehr M., Mortazavi H., “The effect of aromatherapy by essential oil of orange on anxiety during labor: A randomized clinical trial”, 2015r.
 5. Peterson S., “Why aromatherapy is showing up in hospital surgical units”, mayoclinic.org, marzec 2021r.
 6. Reven M., Humphrey-Rowan J., Moore N.F., "West Virginia University Oncology Nurses Don Aromatherapy Patches: A Pilot Feasibility Study". The International Journal of Professional Holistic Aromatherapy (IJPHA), 2020r.
 7. Freeman M., Ayers C., Peterson C., Kansagara D., "Aromatherapy and Essential Oils: A Map of the Evidence", wrzesień 2019r.
Wydawca nie prowadzi działalności leczniczej.