Rozmowy

17 pytań do...Bożeny Leśniewskiej, Executive VP Orange Polska Chief Enterprise Officer w Orange Polska

Czas czytania: 2 min
Opublikowano 16/11/2022
Bożena Leśniewska opowiada, jaką radę dałaby sobie, gdyby miała znowu 20 lat

W rozmowie z nikalab Bożena Leśniewska opowiada, dlaczego nie wierzy w work life balance, jak masaże tajskiej pomogły jej po kontuzji oraz tłumaczy, jak wygląda jej formuła szczęścia.

Work life balance to dla mnie… pojęcie, w które nie wierzę, bo dzieli pracę i życie, tak jakby to były oddzielne byty. Lubię pojęcie “życia zintegrowanego”, które sugeruje, że praca jest częścią składową życia. Jest to dla mnie sytuacja, w której uwzględniamy aspekty zarówno zawodowe, czyli bycie mentorką, liderką, jak i prywatne, w moim przypadku to bycie mamą i żoną.

Moje najważniejsze, codzienne nawyki dbania o zdrowie to… minimum 7 godzin snu, poranne rozciąganie ciała i świadome zrezygnowanie z jedzenia mięsa kilka lat temu.

Nie uprawiam regularnie żadnego sportu, ale… do codziennych aktywności fizycznych zaliczam poranny stretching oraz chodzenie, które czasami zamienia się w slow jogging.

Na aktywność fizyczną poświęcam… około 1h dziennie w tygodniu i dużo więcej w weekendy.

Moja motywacja do regularnego ruchu, to… dobry reset ze stresu, rozluźnienie mięśni i relaksacja. Chcę utrzymać dobrą kondycję i mieć odpowiednią dawkę energii na drugą połowę życia. Wierzę, że to służy zdrowiu.

Medytuję dla… zrównoważenia, resetu i wyciszenia głowy i ciała.

Moja dieta bazuje na… samodzielnie robionej granoli z orzechów, od której jestem totalnie uzależniona. Jem też sporo warzyw, białko uzupełniam strączkami. Lubię ryby, sushi czy kuchnię tajską. Piję też bardzo dużo wody i jest to jeden z niewielu napojów, które piję – poza winem rzecz jasna.

Kończę dzień na… czytaniu informacji z Social Mediów czy Internetu. Jeśli chodzi o literaturę, to przerzuciłam się na audiobooki, ponieważ można ich słuchać wszędzie i nie jest się w żadnym stopniu ograniczonym.

Na sen poświęcam… minimum 7h dziennie.

Rzecz, którą robię tylko dla siebie, to… regularne masaże tajskie. Moim ulubionym jest masaż Lomi Lomi, ale niestety nie jestem w stanie poświęcać na to tyle czasu. Kiedyś miałam kontuzję barku i po rehabilitacji nie było żadnych efektów. Pojechałam na wakacje do Tajlandii, gdzie codziennie chodziłam na masaże tajskie i mój problem zniknął. Postanowiłam kontynuować to również po powrocie i bardzo dobrze mi służy.

Moje małe grzeszki to… dobre wino. Jestem jego dużą miłośniczką, dlatego nawet gdy podróżuję, to staram się zwiedzać winnice lub degustować lokalne specjały.

Definicję szczęścia… zasymilowałam z buddyjskiej filozofii. Jest to poziom oczekiwań dzielony przez wysiłek włożony w realizację. Ważny jest dobry balans pomiędzy nastawieniem i oczekiwaniem od siebie, życia i otoczenia, a tym, co rzeczywiście się dzieje. 

Luksus to dla mnie… posiadanie czasu na refleksję, wyciszenie, oderwanie się od codzienności i wyjście z pędu zdarzeń. Jestem osobą bardzo aktywną, ale czasami angażuję się w zbyt wiele, i znalezienie czasu na zatrzymanie się staje się luksusem.

Moje małe codzienne kroki w dbaniu o planetę to… zrezygnowanie z mięsa, minimalizacja używania plastiku – bo nie da się go wykluczyć całkowicie. Niedawno ukończyłam też studia podyplomowe na kierunku Green Accademy na Collegium Civitas, które pomogły mi zbudować większy poziom świadomości i przenieść to na środowisko biznesowe, w którym strategia ESG jest ważnym elementem. Nie potrzebuję też zbyt wielu materialnych rzeczy, dlatego dbam o jakość produktów, które kupuję.

Rada, którą dałabym sobie, gdybym znowu miała 20 lat, to… po pierwsze – bądź odważna i nie bój się sięgać po rzeczy nowe i nieznane. Po drugie – nie trać żadnego dnia na zmartwienia, ponieważ prędzej czy później się rozwiążą, a każdy dzień jest powodem do radości.

Audiobook, który ostatnio przesłuchałam i polecam, to… “2030. Jak ścieranie się najwyraźniejszych dzisiejszych trendów przekształci przyszłość wszystkiego” autorstwa Mauro F. Guillen.  Bardzo ciekawa książka wychodząca w przyszłość i pokazująca przemianę świata z perspektywy wielu różnych poziomów.

Wydawca nie prowadzi działalności leczniczej.