Rozmowy

17 pytań do... Ewy Kraińskiej, Founder & CEO when U buy

Czas czytania: 2 min
Opublikowano 28/06/2023
17 pytań do... Ewy Kraińskiej, Founder & CEO when U buy

W rozmowie z nikalab Ewa Kraińska opowiada o tym, dlaczego uwielbia taniec, jaki jest jej sposób na uspokojenie umysłu oraz jak na jej organizm wpływa brak odpowiedniej ilości snu.

Work life balance to dla mnie… szarpanina i nieustanna walka między tym, co powinnam robić w LIFE, a tym co jest dla mnie obowiązkiem w WORK. Od kilku tygodni nie pracuję już na etacie, zajmuję się tylko swoim biznesem i dopiero teraz zaczynam rozumieć, ile realnie miałam wcześniej obowiązków.


Moje codzienne nawyki dbania o zdrowie to… pytanie, które daje mi refleksję, że mam tych nawyków niewiele. Obecnie jestem w sytuacji, w której dopiero budzę się do życia i na nowo redefiniuje to, w jaki sposób chcę żyć. Natomiast to, co jest dla mnie ważne to sen. Brak jego odpowiedniej ilości i jakości wytrąca mnie z równowagi, dlatego bardzo mocno dbam o ten obszar.


Sport, który regularnie uprawiam to… chodzenie. Kiedyś był to taniec, który musiałam porzucić, ale teraz planuję do niego wrócić i jestem na etapie poszukiwania nowego miejsca.


Na aktywność fizyczną poświęcam w tygodniu… niestety bardzo mało czasu. Mam nadzieję, że to się zmieni.


Taniec to dla mnie… pasja z dzieciństwa. Tańczyłam przez cały okres szkolny i dawało mi to świetną odskocznię od obowiązków. Gdy dorosłam, zaczęłam próbować tańca musicalowego i przyznam szczerze, że nie potrafię nazwać emocji, które towarzyszą mi w trakcie tej aktywności. Gdy chcę się zrelaksować lub nie mogę zasnąć, to uspokajam umysł, a w następstwie wyobrażam sobie siebie tańczącą i układam choreografię. Los dał mi teraz prezent, że będę mogła ponownie poświęcić się temu bez kosztu dziecka, dlatego chcę spróbować jeszcze raz!


Moja dieta bazuje na… normalności. Nie lubię skrajności i trendów na dane produkty czy rodzaje diet. Sa w moim życiu okresy, w których jem mięso i ryby, ale są również takie, w których nie mam na nie ochoty. Staram się, aby moja dieta była prosta i różnorodna, uzależniona od tego, na co mam w danym momencie ochotę.


Kończę dzień na… czytaniu i słuchaniu kołysanek z synem. Ten rytuał mnie relaksuje i nawet po najbardziej intensywnym dniu, pozwala mi wyciszyć myśli.


Na sen poświęcam… około 7,5h.


Rzecz, którą robię tylko dla siebie to… robienie kompozycji kwiatowych, co daje mojej głowie gigantyczną dawkę relaksu.

Moje małe grzeszki to… słodkie i słone przekąski.


Szczęście to dla mnie… poczucie, że wszystko w życiu mojej rodziny idzie zgodnie z planem, nie mamy większych zmartwień oraz przeszkadzaczy i możemy się cieszyć chwilą tu i teraz.


Luksus to dla mnie… poczucie własnej niezależności od nikogo i niczego.


Mój codzienny krok w dbaniu o planetę to… segregowanie śmieci.


Rada, którą dałabym sobie, gdybym znowu miała 20 lat to… BE BOLD! To pierwsze zdanie, które przyszło mi do głowy i często powtarzał je mój były prezes z Allegro. Natomiast drugą radą, którą bym sobie dała, to świadomie buduj sieć swoich relacji.

 

Książka i podcast, które polecam to… “How Women Rise” autorstwa Sally Helgesen i Marshall Goldsmith. Jest to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety na wczesnym etapie kariery zawodowej. Organizowanie sobie życia w pracy w korporacji jest zupełnie inne od tego, jak organizują je mężczyźni. Ta książka wiele uświadamia i potrafi zmienić nawyki.

Podcast – od niedawna z przyjemnością słucham podcastu “Moja Droga”, który prowadzą  Dagmara Brzezińska i Barbara Mierzwińska. Poruszają w nich bardzo prawdziwe problemy i zadają poważne pytania.

Wydawca nie prowadzi działalności leczniczej.