Rozmowy

17 pytań do... Piotra Lewandowskiego, współwłaściciela marki Dansinn by Malitowski

Czas czytania: 2 min
Opublikowano 05/10/2022
Piotr Lewandowski w rozmowie z nikalab opowiada o tym, co motywuje go do tańczenia

W rozmowie z nikalab Piotr Lewandowski opowiada, dlaczego nie medytuje, co  zmienił w jego życiu taniec, i tłumaczy, kto powinien koniecznie spróbować tej formy sztuki i sportu.

Work life balance to dla mnie… umiejętność znalezienia chwili wolności, odcięcia się od spraw zawodowych i poświęcenia się sobie lub najbliższym. Natomiast jeszcze chwilę temu nie wiedziałem czym jest work life balance, ale niedawno odnalazłem w sobie taką przestrzeń i bardzo to doceniam.

Moje 3 najważniejsze, codzienne nawyki dbania o zdrowie to… 

  • Solidne śniadanie, które daje mi paliwo na resztę dnia. Bardzo lubię celebrować ten moment, ponieważ napełnia mnie pozytywną energią na cały dzień.
  • Taniec. To jest dla mnie wyjątkowy element codzienności. Pozytywnie wpływa na ciało, głowę i duszę. Nie jestem w stanie bez tego żyć.
  • Pozytywna energia do życia. Staram się być uśmiechnięty i czerpię energię ze świata i najbliższego środowiska. 
  • Kontakt z ludźmi, z którymi uwielbiam pracować. Zawsze mnie bardzo ciekawią. 

Te 4 elementy pozwalają mi zachować zdrowie, ponieważ jest to dla mnie pojęcie bardzo szerokie. Rozpatruję je zarówno w wymiarze fizycznym, jak i mentalnym.

Sport, który regularnie uprawiam to… taniec. Nie mam zbyt dużej przestrzeni na dodatkowe aktywności. Staram się również dbać o zdrowie profilaktycznie, dlatego unikam sportów, które mogą być kontuzjogenne. Moje ciało to moje narzędzie pracy, dlatego muszę o nie odpowiednio dbać.

Na taniec poświęcam w tygodniu… około 25-30 godzin.

Moja motywacja do tańca to… przyjemność i miłość do tej formy sztuki i sportu. Taniec łączy w sobie doskonałość wykonania fizycznego, ale ma też bardzo dużą głębię artystyczną i duchową.

Nie medytuję, ale… staram się wchodzić w relaksację przy pomocy oddechu i muzyki, która pomaga mi się skupić na tym, czego wewnętrznie potrzebuje moje ciało i dusza w danym momencie.

Moja dieta bazuje na… różnorodnych posiłkach, bez wykluczania poszczególnych produktów. Uwielbiam dobre i jakościowe jedzenie.

Kończę dzień na… wyciszeniu po całym dniu intensywnej pracy. Często z lampką dobrego, czerwonego wina, które przywożę z wyjazdów zagranicznych.

Na sen poświęcam… około 7-8h.

Rzecz, którą robię tylko dla siebie, to… cały czas się tego uczę. Cały czas robię coś dla innych: pomagam w karierach tanecznych, rozwijam umiejętności taneczne moich klientów w studiu tańca. Od niedawna pozwalam sobie na całkowicie prywatne wyjazdy i to jest coś, co robię tylko dla siebie.

Nie mam małych grzeszków, bo… niczego w swoim życiu nie żałuję.

Szczęście to dla mnie… miłość, którą niedawno odnalazłem. Poznałem prawdziwe znaczenie tego słowa, zarówno szczęścia i miłości. Jest to dla mnie coś niesamowitego i ważnego.

Luksus to dla mnie… czas, który mogę poświęcić sobie i bliskim.

Moje małe, codzienne kroki w dbaniu o planetę to… ograniczenie używania auta, kiedy nie jest to niezbędne. Do mojego studia tańca chodzę pieszo.

Rada, którą dałbym sobie, gdybym znowu miał 20 lat, to… słuchaj swojego serca i intuicji. Na koniec dnia to jest najważniejsze, aby żyć i postępować w zgodzie ze swoim sercem.

Książka, którą ostatnio przeczytałem i polecam, to… “Zaczynaj od dlaczego” autorstwa Simona Sinka. Zgadzam się z jego podejściem, żeby nie skupiać się na tym, co i jak robimy, tylko dlaczego to robimy.

Taniec zmienił w moim życiu… wszystko. Wpływa na każdą sferę mojego życia i jest to niesamowicie piękne przeżycie. Nie ma chwili, w której nie byłbym z nim połączony. Każdy powinien spróbować tańca, ponieważ nie ma znaczenia kondycja, predyspozycje czy to, jak słyszysz muzykę. Najważniejsze to chcieć.
Wydawca nie prowadzi działalności leczniczej.